projektowanie   integracja systemów AV   instalacje   budynki inteligentne KNX/EiB   multiroom
EUREKA profesjonalne systemy audiowizualne


Niko Home Control


Niko Home Control jest pierwszą instalacją elektryczną pozwalającą na aktywne oszczędzanie energii elektrycznej. Wyświetlacz Eko prezentuje ilość energii zużywanej w domu, co zachęca do jej oszczędzania. Dzięki Niko Home Control z łatwością można sterować oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją lub roletami. Działaniem tych urządzeń można sterować centralnie za pomocą ekranu dotykowego lub smartphona, a także dzięki użyciu tradycyjnych przycisków z linii wzorniczych Niko Pure, Niko Intense i Niko Original.

Sterowanie strefowe ogrzewaniem, przycisk „wyłącz wszystko”, przycisk awaryjny czy symulacja obecności to funkcjonalności, dzięki którym nowa instalacja elektryczna ułatwia Ci życie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa.


NHC - Podstawowe komponenty

Moduł sterujący i zasilacz to dwa podstawowe elementy Niko Home Control. Moduł sterujący jest mózgiem instalacji, ponieważ steruje logiką Niko Home Control. Konfiguracja jest realizowana przy użyciu komputera z oprogramowaniem NHC, a następnie przesyłana do modułu sterującego. Jest on wyposażony w przycisk testu, który pozwala na sprawdzenie funkcjonowania i stanu wszystkich modułów systemu.


Zasilacz zapewnia napięcie dla magistrali, modułów i elementów sterujących. Jeśli w instalacji funkcjonuje więcej zasilaczy, jeden z nich należy określić jako główny przyciskiem MASTER.


Strona producenta: http://www.niko.eu